Jedyny, kompleksowy kurs on-line w Polsce na ten temat!
UWAGA! To nie jest webinarium / szkolenie on-line!
1 stycznia 2021 r. w życie wszedł pomysł opodatkowania CIT spółek komandytowych. Większość spółek odroczyło wejście w CIT do końca kwietnia.
Już niedługo zatem kilkadziesiąt tysięcy takich spółek zderzy się z problemem: co teraz?
Problemów jest ogrom i to różnego gatunku.
Po pierwsze - co zrobić, żeby nie zapłacić podwójnego podatku od zysków wypracowanych w ubiegłych latach? Co z zyskami z okresu styczeń-kwiecień 2021 r.?
Po drugie - jak stosować nowe przepisy (np. czy mogę rozliczać się stawką 9% CIT? czy mogę stosować zaliczki uproszczone? czy mam sporządzać sprawozdanie finansowe na koniec kwietnia?)
Po trzecie - czy można coś zrobić, aby złagodzić skutki podwójnego opodatkowania od 1 maja? Czy struktura prawno-organizacyjna, w której działam jest optymalna do biznesu, jaki prowadzę?
Po czwarte - jak to zrobić bezpiecznie, czyli kiedy i pod jakimi warunkami te działania będą legalne i nie będą zakwestionowane przez organy podatkowe? Czy powinienem zgłaszać je jako schematy podatkowe (MDR)? Kiedy nie muszę tego robić?
Czym wyróżnia się ten kurs?
Opodatkowanie spółki komandytowej CIT - na czym polegają zmiany? Jakie mają przełożenie praktyczne na wysokość obciążeń podatkowych? Od czego zależy, czy i jak zmieni się wysokość płaconego podatku?
Jak będzie wyglądać rzeczywistość podatkowa spółki komandytowej po wejściu w CIT?
W szczególności: co ze składkami na ZUS i NFZ (jak powalczyć o ich odliczenie?), jak wyglądać będzie zwolnienie podatkowe dla komandytariusza (czy wiesz, że są tu luki?), jak działa odliczenie CIT spółki komandytowej od podatku komplementariusza i jakie są tu pułapki, co ze zwolnieniem "dywidendowym", co z 9% stawką CIT, co z zaliczkami uproszczonymi?
Jak działają i co dają przepisy przejściowe?
W szczególności: jak zapewnić sobie brak opodatkowania wypłaty zysków z lat ubiegłych (czy wiesz, że decydują nie kwoty z bilansu a z zeznań podatkowych? czy wiesz, jak policzyć limit nieopodatkowanych wypłat?)
Możliwości złagodzenia podwójnego opodatkowania (te bardziej i mniej znane - często sprzedawane za tysiące złotych)
Kiedy grozi zastosowanie klauzuli ogólnej przeciwko unikaniu opodatkowania (GAAR)? Kiedy powstanie obowiązek zgłoszenia schematu podatkowego (MDR)? Ocena działań przedstawionych w Module 4.
BONUS: Spółka jawna podatnikiem CIT - na czym polegają nowe regulacje i jak można uniknąć wejścia w CIT?
Materiały wideo, audio to nie wszystko.
Wiem, że często zachodzi potrzeba skonsultowania problematycznych kwestii. Stąd też w ramach kursu otrzymasz możliwość zadania mi pytań dotyczących zagadnień prawnych poruszanych w materiałach szkoleniowych.
Odpowiedzi na te pytania zostaną udzielone w trakcie webinaru szkoleniowego, który odbędzie się przynajmniej raz w trakcie trwania kursu (czyli w kwietniu 2021 r.). Jeśli pytań będzie więcej, nie wykluczam zorganizowania dwóch spotkań. Webinary będą nagrywane, a nagrania udostępnione uczestnikom kursu.
Uwaga! Kurs nie obejmuje indywidualnych konsultacji (można je wykupić odrębnie po uprzednim kontakcie ze mną), problemy prawne - "abstrakcyjnie" - będziemy omawiać "grupowo" na webinarze. Zastrzegam, że udzielane przeze mnie odpowiedzi na grupie nie mogą i nie będą stanowić zindywidualizowanej porady prawnej czy podatkowej (usługi doradztwa prawnego czy podatkowego).
Kurs przeznaczony jest w szczególności dla:
Nazywam się Michał Wilk, jestem doktorem nauk prawnych, doradcą podatkowym i radcą prawnym, partnerem w kancelarii Gardens Tax & Legal, autorem podcastu "Dzień Dobry Podatki" oraz pracownikiem naukowym na Uniwersytecie Łódzkim.
Od paru miesięcy intensywnie pracuję z wieloma firmami nad tym, jak poradzić sobie z nową rzeczywistością podatkową w spółkach komandytowych.
Napisałem na ten temat książkę (wydaną w formie e-booka): "Spółka komandytowa podatnikiem CIT", przeprowadziłem liczne szkolenia i kilkadziesiąt konsultacji z przedsiębiorcami wielu różnych branż.
Jeśli coś można bezpiecznie zrobić, aby przygotować się do nowej rzeczywistości podatkowej - chętnie to rekomenduję. Uczulam też jednak na ryzyko, które przy niektórych działaniach proponowanych "na rynku" jest - moim zdaniem - absolutnie nieakceptowalne.
UWAGA! Przedsprzedaż kursu zakończyła się.
Jeśli chcesz jednak uczestniczyć w kursie, możesz zapisać się na mój newsletter i w jego ramach - na listę oczekujących. Otrzymasz wtedy informację o rozpoczęciu regularnej sprzedaży kursu po jego stworzeniu.