Wszystko o opodatkowaniu CIT spółki komandytowej!

Jedyny, kompleksowy kurs on-line w Polsce na ten temat!

UWAGA! To nie jest webinarium / szkolenie on-line! 


Michał Wilk

Czym jest ten kurs?

To propozycja wyjątkowa i bezprecedensowa na "podatkowym" rynku edukacyjnym


Czym wyróżnia się ten kurs?

 • to kilkadziesiąt odrębnych, z rozmysłem zaplanowanych lekcji, ułożonych w kilka modułów, dotyczących szczegółowych problemów i pytań z zakresu opodatkowania CIT spółki komandytowej;
 • to dodatkowe materiały, takie jak w szczególności kalkulator służący do szacunkowego wyliczenia zmiany obciążeń podatkowych po wejściu w CIT, wzory dokumentów, check-listy itp.;
 • to możliwość odtworzenia nagrań w dowolnym momencie (nie musisz obawiać się o to, że nie zdążysz zanotować istotnych informacji podczas szkolenia - możesz także "przetrawić" uzyskaną wiedzę i wrócić do konkretnego miejsca w ramach danej lekcji - łatwość nawigacji!);
 • to szansa na skonsultowanie wątpliwości prawnych - w trakcie trwania kursu będzie można zadać mi pytanie / pytania, do których odniosę się w trakcie webinaru, który zostanie zorganizowany dla uczestników kursu (gwarantuje jeden webinar, ale nie wykluczam, że będę chciał spotkać się z uczestnikami dwa razy);
 • to możliwość współtworzenia materiałów i samej koncepcji - możesz napisać do mnie wiadomość (kontakt@DzienDobryPodatki.pl) i zasugerować zagadnienia, które powinny znaleźć się w kursie (szczegóły niżej).

Co składa się na poszczególne moduły?

MODUŁ 1

Opodatkowanie spółki komandytowej CIT - na czym polegają zmiany? Jakie mają przełożenie praktyczne na wysokość obciążeń podatkowych? Od czego zależy, czy i jak zmieni się wysokość płaconego podatku? 


MODUŁ 2

Jak będzie wyglądać rzeczywistość podatkowa spółki komandytowej po wejściu w CIT? 

W szczególności: co ze składkami na ZUS i NFZ (jak powalczyć o ich odliczenie?), jak wyglądać będzie zwolnienie podatkowe dla komandytariusza (czy wiesz, że są tu luki?), jak działa odliczenie CIT spółki komandytowej od podatku komplementariusza i jakie są tu pułapki, co ze zwolnieniem "dywidendowym", co z 9% stawką CIT, co z zaliczkami uproszczonymi?

  MODUŁ 3

  Jak działają i co dają przepisy przejściowe?

  W szczególności: jak zapewnić sobie brak opodatkowania wypłaty zysków z lat ubiegłych (czy wiesz, że decydują nie kwoty z bilansu a z zeznań podatkowych? czy wiesz, jak policzyć limit nieopodatkowanych wypłat?)

  MODUŁ 4

  Możliwości złagodzenia podwójnego opodatkowania (te bardziej i mniej znane - często sprzedawane za tysiące złotych)  MODUŁ 5

  Kiedy grozi zastosowanie klauzuli ogólnej przeciwko unikaniu opodatkowania (GAAR)? Kiedy powstanie obowiązek zgłoszenia schematu podatkowego (MDR)? Ocena działań przedstawionych w Module 4.

  MODUŁ 6

  BONUS: Spółka jawna podatnikiem CIT - na czym polegają nowe regulacje i jak można uniknąć wejścia w CIT?


  Skonsultuj swoje wątpliwości prawne - webinar szkoleniowy!

  Materiały wideo, audio to nie wszystko. 

  Wiem, że często zachodzi potrzeba skonsultowania problematycznych kwestii. Stąd też w ramach kursu otrzymasz możliwość zadania mi pytań dotyczących zagadnień prawnych poruszanych w materiałach szkoleniowych. 

  Odpowiedzi na te pytania zostaną udzielone w trakcie webinaru szkoleniowego, który odbędzie się przynajmniej raz w trakcie trwania kursu (czyli w kwietniu 2021 r.). Jeśli pytań będzie więcej, nie wykluczam zorganizowania dwóch spotkań. Webinary będą nagrywane, a nagrania udostępnione uczestnikom kursu. 

  Uwaga! Kurs nie obejmuje indywidualnych konsultacji (można je wykupić odrębnie po uprzednim kontakcie ze mną), problemy prawne - "abstrakcyjnie" - będziemy omawiać "grupowo" na webinarze. Zastrzegam, że udzielane przeze mnie odpowiedzi na grupie nie mogą i nie będą stanowić zindywidualizowanej porady prawnej czy podatkowej (usługi doradztwa prawnego czy podatkowego). 

  Dla kogo jest ten kurs?

  Kurs przeznaczony jest w szczególności dla:

  • właścicieli spółek komandytowych (w szczególności moduły dotyczące obrania odpowiedniej strategii w zakresie struktury prawno-organizacyjnej, w jakiej prowadzona jest działalność gospodarcza);
  • księgowych;
  • doradców podatkowych;
  • radców prawnych i adwokatów;
  • biegłych rewidentów;
  • konsultantów podatkowych, pracowników działów finansowo-księgowych, aplikantów;
  • pracowników nauki, doktorantów, studentów.

  O autorze

  UWAGA! Przedsprzedaż kursu zakończyła się.

  Jeśli chcesz jednak uczestniczyć w kursie, możesz zapisać się na mój newsletter i w jego ramach - na listę oczekujących. Otrzymasz wtedy informację o rozpoczęciu regularnej sprzedaży kursu po jego stworzeniu.

  .